Vanuatu Offshore Bankacılık

1593832372

Gizlilik sizin veya şirketiniz için önemliyse, Güney Pasifik’te, Kuzey Avustralya’nın 1090 mil doğusunda, Yeni Kaledonya’nın 310 mil kuzeydoğusunda, Fiji’nin batısında ve Yeni Gine yakınlarındaki Solomon Adaları’nın güneydoğusunda yer alan Vanuatu’da bir hesap açmayı düşünün.   5.697 mil karelik bir alanı kaplar ve başkenti Port-Vila’da yer alır.

Bir offshore vergi cenneti olarak, Vanuatu ülke dışında kolluk kuvvetleri ile yatırımcılar ve hesapları hakkında hiçbir bilgi paylaşır. Hiçbir gelir vergisi, sıfır stopaj vergileri, sermaye kazançları veya miras üzerinde hiçbir vergi ve hiçbir döviz kontrolleri söz ile, Vanuatu son derece cazip bir offshore bankacılık hedeftir. Bu nedenle birçok şirket, yetkililerin gereksiz düzenlemeleri ve yasal zorlukları önlemek için buraya dahil etmeyi seçmiştir.

Bu vergi veya kontrollerin tam yokluğu ile, bu ada milletiyi saf vergi cenneti olarak bilinen hale geliyor, hem olmayan sakinleri ve sakinleri için hem. Bir kadar güncel ve sanat bankacılık sistemi ve iletişim altyapısı devlet karışımı ekleyin, birçok yabancı yatırımcı burada operasyonların bir üs kurmuştur ve vanuatu artı yatırım fonları veya offshore şirketler için merkezi bir yer yaptı. Bu ulusu yatırımcıların gözünde bu kadar özel kılan son unsur, hükümetin yatırımcılarının haklarını korumada aldığı son derece aktif roldür. Tüm bu yönleriyle birlikte bu ulus tüm Pasifik’in en önemli vergi cenneti olun.

İngilizce ticaret ana dili olduğu gibi burada bir iş işlem yapmak kolaydır, sonraki Fransızca ve ana dili Bislama olduğunu. Ülkelerin GSYİh çoğunluğu küçük tarım değil, mutlaka offshore yatırımcılardan geliyor. Bu yılda 200.000 ‘den fazla ziyaretçi ile gelişen bir turizm beldesidir.

Şiddetle bağımsız, Vanuatu demokratik bir cumhuriyet olarak yönetilir. Offshore bankacılık içine bakarak ve bir offshore vergi cenneti seçerken bir birey veya şirket dikkate almak istiyor ne kadar gizli ve özel bilgileri soruşturma veya hükümet baskısı durumunda kalacaktır. Gerçekten bu ada milleti tüm diğerlerinin üzerinde parlaklık kılan bir yönü olarak dış kaynaklarla kesinlikle hiçbir hesap bilgi paylaşımı ve şiddetle gizlilik ve bağımsızlık korur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir