Tasarruflarınızın Daha Yüksek Bir Getiri Oranı Kazanmasını Mı İstiyor? İnternet Bankacılığı deneyin

1591981440

Bu yaz gördüğümüz tek etkileyici rakamlar termostattaki rakamlar ve evlerin uygun olmayan fiyatları gibi görünmüyor mu? Gayrimenkul son birkaç yıldır dayanılmaz sıcak olmuştur, ama piyasada almak şimdi piyasa bu yıl serinlemek için karar verirse bir ısı inme için yüksek riskli kategorisinde koyar.

Yani bir gayrimenkul indüklenen inme size hitap etmez ve borsanın roller coaster binmek hareket hastalığı verir, bir sağlık bilinçli yatırımcı olarak faiz anemik bir oran toplama nakit bir zula üzerinde oturuyor olması çok muhtemeldir.

Merak etme, iyi bir arkadaşsınız. Hatta yatırım efsanesi Warren Buffet verimli yatırımlar bulmakta sorun yaşıyor. Buffet, Berkshire Hathaway’in hissedarlara yazdığı yıllık mektupta 2004’ü 43 milyar dolar nakit eşdeğeriyle bitirdiğini ve 2005’te bu parayı kullanmada çok fazla başarı sözü veremediğini itiraf etti.

Buffet milyarlarıyla ne yapacağını bilmiyorsa muhtemelen milyarlarınızı koymak için harika bir yer bulma şansınız olmadığını düşünüyorsunuz. Tamam, trilyonlarca. Yuva yumurtanı küçümsemek istememıştım.

Daha iyi yatırım sürelerini beklerken paranızı nereye yapıştırabilirsiniz?

İnternete ne dersin? Evet, internet stoklarının 2000’de paranı çaldığını biliyorum ama internet bankaları 2005’te geri veriyor.

Web işletmelerin lise öğrencileri tarafından işletilen 1990’ların Internet altın acele aksine, bugünün Internet bankalarının çoğu sadece güvenli ve zaman tuğla ve harç bankacılık kurumlarının test online bölümleri vardır.

Örneğin ING Direct’i ele alalım. ING Direct, Hollanda merkezli bir finans kurumu olan ING Group’un dünyanın en büyük 15 kuruluşu arasında yer alan çevrimiçi bölümüdür. ING Direct internet kapılarını beş yıl önce açtı ve şu anda yaklaşık 29 milyar dolarlık mevduatı bulunuyor. Bu online bankaların “YAHOO!” yapacak.

Ama başka bir online banka aslında yodel yapabilir, “yahooo” onların yıllık yüzde verim bakışta sonra. İnternet bankası Emigrant Direct tasarruf hesaplarında % 3,50 APY sunuyor. Büyük ticari bankanız size ne veriyor? 0.50%? Bu gidişle, enflasyonu yenecek kadar kazanamıyorsun. Belki de internet çağına katılmanın zamanı doldu.

Emigrant Direct, New York’taki Göçmen Tasarruf Bankası’nın çevrimiçi bölümüdür. Online bankacılık sahnesine göreceli bir yeni gelen olsa da, faiz oranları kurşun ile kurşun gibi görünüyor, Emigrant Direct genellikle onları yükseltmek için ilk. Bu noktada, tuğla ve harç bankaların sadece Göçmen yetişmek için kendi oranlarını biraz yükseltmek gerekir.

Yani kendinizi yaz tembel faiz oranları zevk değil bulursanız, net oturum açmak ve nasıl bir Internet banka hesabı bu yıl getiri artırabilir görmek isteyebilirsiniz. Alacağınız faiz oranı, Amerika’nın büyük bir kısmını vuran sıcak hava dalgası kadar sıcak yanabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir