Ekonomi – Böbürlenmek için Özür Dilerim

1593806310

Çoğu iş adamı ve vatandaş ekonomiden şikayet etmekle o kadar meşgul ki etraflarındaki bariz fırsatları kaçırıyorlar. Büyük potansiyelin yüzlerine baktığını görememleri çok kötü. Yıllar boyunca, hepimiz ekonominin inip kalkmasını izledik. Bazen iş döngüleri diğer dünya olayları nedeniyle biraz gizlidir; bu millet başka bir yol bakmak, başka şeyler üzerinde ekonomi suçlamak neden olur.

Evet, bazen iş döngüsü dipleri olaylar, hükümet politikası ve insanlığın kontrolü dışındaki faktörler nedeniyle sığdırılır ve bazen yukarı döngüleri çok açık değildir ya da bir veya daha fazla sektörlerde bir kabarcık tarafından abartılı. Ekonomi ne olursa olsun inip çıkacak, asla düz kalmayacak, tıpkı bir nehrin düz akıp gitmediği gibi.

Politikacılar gündemlerini zorlamak için doğal iş döngüsünü kullanacaklar, yukarı döngüleri için kredi alacak, her şeyi meydana getiren harika ve stratejik politikalarını iddia edecekler, ama sonuçta bunların çoğu yaratılmış bir gerçeklikten başka bir şey değil. Ne yazık ki, onların yarattığı gerçekler, şimdi yaklaşık üçte bir oranında ekonomitaşımak gibi görünüyor medya başlıkları ile birlikte, tüketici güvenini hareket yok.

Eğer medya insanları ekonominin kötü olduğuna inandırırsa, olumsuz hareket eder, eğer insanlar iyi olduğunu düşünürse, normal ebb ve akış yörüngesi üzerinde yken olumlu hareket eder. Şimdi, arkanıza yamanız ve 30 yıllık bir süre boyunca tüm bunları uzaktan analiz ederseniz, her şeyi de göreceksiniz. Ancak çoğu insan yok; Neden? O kadar ses ve öfkeye kapılırlar ki, hiç anlayamıyorlar.

Bir iş çalıştıran ve erken emeklilik öncesi bazı 27 yıl boyunca tüm bu manipülasyon, oyun, siyaset ve kitle iletişim histeri izledikten sonra, bana çok açık görünüyor. Ve, muhtemelen size söylemek iyi değil; Sana söylemiştim. Ama dinlememeniz çok kötü oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir