Durgunluk ile Başa Çıkan Çiftler (Zor Durumdaki Bir Ekonomide İlişkinizi İşletin)

1593828673

Kabul edelim ki, parasal konular romantik ilişkilerimizde etkili bir rol oynar, ister kendinizi evli ister başka bir ciddi ilişkide bulun. Aşk paha biçilmez olsa da, ilişkilerimizde finansın oynadığı rol, kültürel ve evrensel inanç ve değerlerimizin temelini içerir. Bu rollerden bazıları düğün giderleri, kira veya montaj, elektrik faturaları, araba kredileri ile sınırlı değildir ve liste uzayıp gider.

Ancak para ilişkilerimizde oynadığı önemli bir rol rağmen, hala bir çift bölmek için gülünç bir neden olmaya devam etmektedir. Ne yazık ki bu fenomen çok sık gerçekleşir. Onlar şu anda bir düğün göze alamaz, çünkü bir çift evlilik erteleyiş duymak alışılmadık değil, ya da Tanrı korusun bir ev. Kültürel inançlarımız ve değerlerimiz önemli olsa da, ilişkinize fiyat etiketi koymanın kaygan yamacından aşağı kaymadığınızdan emin olmalısınız. Şöyle düşünün: Maddi sıkıntıdan dolayı çocuğuyla ilişkisini sonlandıran bir ebeveyn hakkında ne düşünüyorsunuz? (Bu evlatlık çocuklarını vermek ebeveynlere bir saldırı değildir.)

Yani siz ve hayatınızın aşkı mali zorluklar yaşıyorsanız, sadece ilişkinizden mali sıkıntıları ayırmak mantıklı. Bu yapılabilir mi? Cevap evet. Nitekim, böyle bir ayrılığı yapabilmek ve sürdürebilmek, ikinizin de mali sıkıntılarınızın üstesinden gelmenize yardımcı olacaktır. Neden? Basitçe söylemek gerekirse, çünkü kavga ve birbirlerinin öfke düğmelerini iterek olmayacaktır. Kızgın olmamak her ortak netlik ve yetenek mali sorunları çözmek için düşünme fakültelerinin tam potansiyelini kullanmak için ödeyecektir.

Peki ilişkilerini korumak isteyen bir çift, mali sorunlarını ilişkilerinden ayırmak için ne yapar?

Birlikte ücretsiz veya daha az pahalı faaliyetleri yaparak daha fazla zaman geçirin.

Birlikte daha fazla yemek pişirin ve dışarıda yemek yerine evde yiyin.

O oyunu izlemeye gücün yetmez mi? Ya da film? Parkta birlikte yürüyüşe çıkın veya hayvanat bahçesini veya müzeyi ziyaret edin.

Kablo şirketi yürüyüş ücretleri? Televizyonu kapatmak ve oturma odasında birbirleriyle sakin bir akşam geçirmek için mükemmel bir fırsat. Ayrıca birlikte bazı oyunlar oynayabilirsiniz.

Anladın mı? Finans ve romantizm gibi başarılı bir ayrım oluşturmak için anahtar her ortak için kişisel fedakarlıklar yapmaya istekli olmak ve mümkün olduğunca birlikte bu tür fedakarlıklar yapmaktır. İnsanlar her zaman pahalı aktivitelere yakalanmalarının onları duygusal olarak eşlerinden, daha iyi yarısından veya partnerlerinden ne kadar kopuk tuttuğuna şaşırır.

Hayatta olduğu gibi, ne yapacağını bilmek le nasıl yapılacağını bilmek arasında fark vardır. Kendinizi daha iyi için davranışlarınızı değiştirmek için mücadele bulursanız, ruh sağlığı alanında bir profesyonel hizmetleri arayan akıllıca bir yatırım olarak kabul edilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir