Bilgisayarların Ekonomiye Etkisi

1593836063

Bilgisayarların gelişi, iş, ticaret ve küresel ticaret son yıllarda eşi görülmemiş bir oranda geliştikçe, ekonomimizi ve günlük yaşam standartlarımızı belirgin bir şekilde iyileştirmiştir. Ayrıca, bu da birçok iş işyerlerinde çıkış büyük bir tufan sonuçlandı kaynakların kullanımını önemli ölçüde artmıştır. Durgunluk kısa dönemlere rağmen, ekonominin ani aşağı dalış kolayca ayarlamalar bir süre sonra geri sıçradı olarak tahmin gibi yıkıcı bir etki bırakmadı.

Bilgisayarlar, üretilen malların ülkeler arasında ve işletmeler arasında ihracat ve ithalatının elektronik postalar veya e-postalar yoluyla Iletişim olarak düzenlendiği küresel iletişim için bir araç olarak hizmet vermiştir. Yerel pazara ithal ürünlerin girişi ile, tüketicilerin günümüzde sadece dünyanın en iyi gıda, giyim ve giyim ve damat ürünleri bazı örnek yurtdışına gitmek gerekmez.

Ülkeler arasındaki ticaret bazı engellerin kademeli olarak ortadan kaldırılmasına izin verdiği için, ithal mallar belirli bir ülkenin pazarına serbestçe girerek bu tür mallara uygulanan belirgin derecede azaltılmış bir vergiyle üretimin satış fiyatını düşürüyor. Ekonomik kural doğru olduğu gibi arzda bolluk bir emtia fiyatını düşürür. Sert rekabet nedeniyle, uluslararası üreticiler ve tedarikçiler iş merdiveninde kalmak edebilmek için kendi emtia fiyat aşağı işaretlemek dışında başka bir alternatif verilir.

Bilgisayarlar nedeniyle, İş Süreci Dış Kaynak kullanımı veya BPO Hindistan, Filipinler ve Güney Afrika gibi ülkelere işgücüne binlerce iş sağlayarak ekonomilerine bir tekme sağlamıştır. Öte yandan dış kaynak kullanımı için finansman sağlayan ülkeler, diğer ülkelerde daha ucuz işçilik maliyeti onları kesinti giderleri izin olarak kendi ülkelerinde insan gücü maliyetleri için ödeme rahatladı olarak ekonomilerine en büyük destek alırsınız. Kayıtlar, Hindistan’ın tek başına offshore BPO’dan 10,9 milyar dolar, BT’den 30 milyar abd doları ve 2008 yılında toplam BPO’dan ülkeye toplam BPO Endüstrisinin %5-6’sını kazandırdı.

Bilgisayarlar ve internet, örneğin ilaç şirketlerinin bilim adamları ve araştırmacılarının, belirli ilaçlar üzerinde modifikasyonlar yapmak, diğer mevcut ilaçlardan daha üstün kalitede ilaçlar geliştirmek ve bir süre için tek üretim ve dağıtım için muazzam finansal ödüller vaat eden yeni ilaçlar keşfetmek için bir cadde sağlamıştır.

Gerçekten de, bilgisayar ve internet icadı artışlarla değil, işletmelerin hayatlarının korku veren büyük tufan büyümek için rekabet için en etkili katalizör haline gelmiştir. Rekabet güçlendikçe, üretim şirketleri satışları artırmak için çeşitli pazarlama stratejileri kullanırlar ve bu da genel olarak tüketicilerin yararına olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir