Bankacılık Aracı ve Sabit Varlık Kredi Programları Nasıl Çalışır?

1592169201

Kredi programları ya finansal araçlar (BGs, MTNs, LOCs, CmOs, Sigorta Wraps, Hazine Notları, Hisse Senedi Portföyleri ve diğer finansal varlıklar) veya sabit varlıklar (zümrüt, yakut, elmas, altın, gümüş, bakır izotopları, iridyum, altın tozu, gayrimenkul ve diğer varlıklar) ile müşterilerine yardımcı olmak için geliştirilmiştir hemen nakit içine oldukça dondurulmuş, uzun vadeli varlık serbest, yüksek getiri, kısa vadeli yatırımlar sağlayan.

Tek gerçek gereksinim, varlığın atanması ve borç verenlerin pozisyonunu güvence altına almaktır.

Çoğu program kredileri elli milyon (50.000.000.000.00) elli milyar (50.000.000.000.00) arasında değişir ve bir (1) yıllık bir süre için, bu süreç genellikle basit ve düz ileri, ve en iyisi, birçok kredi özel fon kullanımı beri fon hızlı.

İlk olarak, müşteri genellikle borç verme sürecini ayrıntılarıyla bilen bir Mutabakat Anlaşması (MOU) alır. Kabul edilebilirse, istemci imzalı MOU ile birlikte ilk inceleme için sahiplik, kimlik doğrulaması ve değeri doğrulayan tüm ilgili ve gerekli belgeleri sağlar. Ek belgeler gerekli olabilir, bu yüzden bir zaman-of-of-the-essence aciliyet ile tüm borç veren isteklerini tedavi edin. Varlık kalitesinin gözden geçirilmesi üzerine, Kredi Sözleşmesi gözden geçirilmesi ve tamamlanması için müşteriye sunulur. Kredi gözden geçirme süresi yaklaşık üç ila beş (3-5) finansman gününe kadar yaklaşık 30 gün toplam kredi süreci süresi ile iş günüdür.

Enstrüman Genel Süreci: Onaylanırsa, genellikle enstrüman bir (1) yıl süreyle Borç Veren’in yararına satın alınacak ve tutulacak veya tutulacak veya bloke edilecektir. Müşteri, Geri Satın Alma anlaşmasının Tam Olarak İşlendiği gününde enstrümanı Tam Adil Piyasa Değerinde “Geri Alma” seçeneğine sahiptir. Enstrüman üzerindeki blokeyi aldıktan sonra, Borç Veren bankaya kredi gelirleri havalesi yapacaktır. Enstrümanın kalitesine bağlı olarak, yüz değerine karşı avans ortalama yüzde altmış ila seksen (%60-80) arasında dır, ancak yüzde seksen yedi buçuk (%87,5) kadar yüksek olabilir 50B’ye kadar daha büyük krediler için.

Sabit Varlık Genel Süreci: Onaylanırsa, genellikle müşteri, her iki taraf için de uygun olan özel varlıkları (HSBC tercih edilir) için varlık borç verme anlayan bir üst puan Amerikan veya Batı Avrupa bankası seçer. Banka daha sonra yüzde elli (%50) için bir Kredi Veya SBLC Hattı oluşturacaktır varlıkların cari değerlenen değeri. Banka, varlıkların bankaya aktarılmasını veya şu anda teslim edildikleri holding deposunda kalmasını gerektirebilir – bu sadece Müşterinin bankasının tercihidir. LC/SBLC, Borç Veren lehine Müşteriler adına hazırlanacaktır. LC/SBLC aldıktan sonra, Borç Veren bankaya bir havale ile LC / SBLC miktarı yansıtacaktır.

Varlıknızı bankaya sunarken hatırlanması gereken en önemli şey gelen havaledir. Banka, bankada kalan bloke edilmiş fonlarla aynalı gelen havaleyi tetikleyen bir LOC oluşturarak %50 LTV’de varlık kazanır. Bir bankacırüya gerçek oldu – bir risk kredisi!

Bu hizmet, müşterilerin sert varlıkları kısa vadeli, daha yüksek verimli programlara yerleştirmeleri için hızlı bir şekilde oluşturulduğundan, kredi verenler kredi gelirlerinin çoğunluğunu tercih eder – hepsi değilse de – yatırımlara harcanır. Ancak, bir müşterinin hemen bir sermaye gereksinimi olabileceğini anladıkları için, çoğu kredi edilen miktarın %20’sine kadarının müşteriye %80 veya daha fazla yatırım adamış olarak dağıtılmasına izin verir.

Borç veren basit faiz oranları ortalama yüzde on iki ve yarım yüzde yirmi (12,5-20%) varlık ve kredi miktarına bağlı olarak. Kredi tutarı ne kadar yüksekse, minimum 50M ve maksimum 50B ile faiz oranı da o kadar düşük tür. Faizli ilke, on iki aylık kredi döneminin sonunda tek bir ödemeyle geri ödenir.

Bu kredi programı, aynı anda yüksek getirili yatırım programlarını koordine ederken müşterilerin birkaç gün içinde durgun varlığa karşı nakit elde etmelerine olanak tanır. Kredi gözden geçirme ve ticari uyumluluk süreci her iki işlem için eşzamanlı kapanış için yaklaşık 10 gün sürer.

İşte tipik bir kredi senaryosu: Geçerli değerlenen varlık değeri 1.000.000.000 $(bir milyar), 500.000.000 aktif değerinin %50’si, LC / SBLC Borç veren 500.000.000 lehine oluşturulan, Borç veren 500.000.000 banka ya da Müşteri fonların% 20’ye kadar izin verilir 100.000.000, Nakit yatırım için 400.000.000.

Sizin veya bir müşteri, atayabilen ve ipotek edilebilir olan aleyhte ödünç vermek için araçları veya sabit varlıkları varsa, bu tür bir kredi programı, güvenli, daha yüksek verimli kısa vadeli programlara yerleştirildiğinde size yardımcı olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir